FA

بزرگسالان

آلزايمر

آلزايمر يا بيماري فراموشي، يك نوع اختلال عملكرد مغزي است كه در اثر آن به تدريج توانايي هاي ذهني بيمار تحليل مي رود. در سه ماهه سوم بارداري، تعدادي محدودي خانم باردار دچار نوعي فراموشي مقطعي مي شوند كه گذرا است و بعد از زايمان برطرف مي شود. در این نگارش سعی بر آن شد تا نکاتی درمورد این بیماری بیان شود.

۱۴۰۱ شنبه ۲ مهر
1011 بازدید
مشاهده بیشتر
ابدمینوپلاستی

در این پمفلت آموزشی درباره ابدومینوپلاستی و طول دوره نقاهت نگارش شده است

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۰ آبان
798 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
آبله میمونی

آبله میمونی Monkeypox بیماری نادر و شبیه به آبله » است، که بیشتر در کشورهایی با جنگل های بارانی در آفریقای مرکزی و غربی رخ می دهد؛ و با علائمی چون نشانه های آنفولانزا خود را بروز می دهد. این بیماری بثورات پوستی ایجاد می کند، و در صورت و بدن گسترش می یابد. با توجه به شیوع ناگهانی کرونا و مشکلاتی که ایجاد کرده، در حال حاضر مردم دنیا نگران شیوع آبله میمونی نیزهستند.

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۰ آبان
837 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
آنژین قلبی

آنژین قلبی احساس درد یا ناراحتی در قفسه سینه می باشد و زمانی رخ می دهد که قلب شما اکسیزن مورد نیاز خود را دریافت نمیکند. با گذشت زمان سرخرگها ی کرونری تامین کننده خون مورد نیاز قلب شما ممکن است در اثر رسوب چربی، کلسترول و سایر مواد دچار انسداد شوند. این رسوبات پلاک نامیده میشوند. اگر یک یا تعداد بیشتری سرخرگ به شکل نسبی دچار انسداد شوند، خون به مقدار کافی نمیتواند جریان پیدا کند و ممکن است شما احساس درد یا ناراحتی در قفسه سینه نمائید، آنژین قلبی شایع می باشد.

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۰ آبان
1125 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
آنژیوگرافی عروق کرونر

به معنی عکسبرداری از رگهای خونرسان قلب با استفاده از تزریق یک ماده رنگی حاجب م یباشد. با این روش پزشک ا ز گرفتگی یا عدم گرفتگی سرخرگ های کرونر قلب آگاهی م ییابد.آنژیوگرافی یکی از دقیق ترین روش های تشخیص بیماری عروق قلب است. برای انجام آنژیوگرافی نیاز به بیهوشی نیست . گاهی قبل از شروع کار یک آرامش بخش داده میشود. طول مدت آنژیوگرافی بسته به شریان مورد بررسی متفاوت است ولی معمولا بین 15 تا 45 دقیقه طول میکشد. باتوجه به اینکه امروزه درتمام دنیا و کشور ما از شایع ترین بیماری های قلبی و در راس علت مرگ و میر بیماری عروق کرونر است. هرروز روش های تشخیصی و درمانی جدیدی با موفقیت بیشتر وعوارض کمتر وارد عرصه پزشکی م یشوند که به صورت روزمره به طور وسیعی در بیمارستان های مختلف استفاد ه می شوند

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۰ آبان
871 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
بیهوشی عمومی

دو نوع بیهوشی وجود دارد؛ بیهوشی عمومی وبی حسی موضعی. در بیهوشی عمومی سطح هوشیاری بیمار کاملا از بین میرود ولی در بی حسی موضعی چنین نیست. بی حسی موضعی نیز دو نوع دارد؛ بی حسی که از نخاع انجام میشود و بی حسی همان قسمتی که قرار است عمل شود.

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۰ آبان
943 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
پانکراتیت یا التهاب پانکراس

پانکراتیت یا التهاب پانکراس یک اختلال جدی است که به دو فرم حاد و مزمن تقسیم می شود. پانکراتیک حاد یک اورژانس طبی همراه با خطرات زیاد، مشکلات و عوارض تهدید کننده زندگی و - مرگ و میر استو معمولا بیماران مردان 54 54 ساله با تاریخچه الکلیسم و زنان 44 44 ساله با - تاریخچه بیماری صفراوی هستند.

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۰ آبان
1201 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
تعویض مفصل ران

اضافه وزن در بیماران تعویض مفصل یک مسئله حائز اهمیت است و همیشه توصیه می شود که اضافه وزن اصلاح شود زیرا هم به طول عمر مفصل کمک خواهد کرد و مهمتر اینکه بیماری که وزن متعادل داشته باشد مفاصل تحت فشار کمتری خواهد بود و در انجام فعالیت ها و نرمش ها موفق تر خواهد بود

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۰ آبان
839 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
پرفشاری خون

پرفشاری خون یکی از مهمترین فاکتورهای خطر بیماری قلبی است که از آن به عنوان قاتل خاموش نام میبرند . چاقی و اضافه وزن بالا با فشار خون بالا ارتباط قوی دارد .اکثر افراد مبتلا به پر فشاری خون علایمی ندارند اما این مشکل میتواند سبب آسیب حاد یا مزمن به بخش های مختلف بدن شود . درمغز،این مشکل به مویرگ های خونی آسیب میرساند

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۰ آبان
959 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
چطور از زخم محل جراحی مراقبت کنیم؟

بعد از عمل جراحی، بایستی از محل بریدگی آن مراقبت نمایید تا بهبود پیدا کند. مراقبت دقیق و صحیح از زخم جراحی، اثر به جامانده از آن ، درد و ناراحتی آن و خطر بروز مشکلاتی مانند عفونت زخم را کم می کند.

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۰ آبان
866 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
خونریزی گوارشی

خونریزی گوارشی در اثر صدمه و آسیب موضعی ایجاد می شود و موجب زخم مخاط دستگاه گوارش می گردد.

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۰ آبان
951 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
ماموپلاستی

ماموپلاستی نوعی جراحی سینه است که به منظور کاهش سایز سینهها و ایجاد تناسب در سایز و فرم سین هها انجام میگیرد. اندازه سینه باتوجه به وزن بدن تغییر میکند با افزایش وزن یا بارداری اندازه سینه هم دستخوش تغییر خواهد شد. در ادامه فایل ضمیمه شده توضیحات بیشتری قرار داده شده است.

۱۴۰۱ يکشنبه ۱۵ آبان
2319 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
لیپوساکشن و مراقبت های بعد از عمل

لیپوساکشن در واقع تخلیه چربیهای نامطلوب و اضافی توسط دستگاه مکنده از طریق سوراخهای کوچک و بدون برش جراحی است. در این روش چربیاز محلهای ناخواسته مثل شکم، ران، باسن، بغل پا ،زانو، بازو، چانه، گونه و گردن برداشته میشود. اکنون رو شهای جدیدی طی دهه اخیر ابداع شده اند که نتایج این عمل را به طور چشم گیری بهبود بخشیده است. البته لیپوساکشن هرگز جایگزین ورزش ورژیم نمیشود اما در داخل بدن ما نقاطی وجود دارند که چربی آن با ورزش و رژیم از بین نمیرود مانند پهلوها ، کناره خارجی را نها ، بازو و.... در این موارد تنها راه لیپوساکشن است .جهت مطالعه ادامه مباحث فایل ذیل را دانلود نمائید.

۱۴۰۱ يکشنبه ۱۵ آبان
2272 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر
سینوس پایلونیدال(کیست مویی)

سینوس پایلونیدال بیماری شایع در انتهای ستون فقرات یا دنبالیچه است سینوس پایلونیدال به لحاظ ایجاد مزاحمت زیاد برای بیمار ) ترشح در عفونت( و تحمیل هزینه های ناشی از مراقبت و طولانی بودن مدت غیبت از کار نیازمند توجه می باشد سینوس پایلونیدال کانال باریکی است که د ر انتهای آن سوراخ ترشح کننده ای در پوست پایین ترین نقطه ی پشت) بالای سوراخ مقعد( در خط وسط میان کپل ها ظاهر می شود این حفره اغلب حاوی مو بوده است. در ادامه فایلی جهت توضیحات بیشتر قرار داده شده است..

۱۴۰۱ يکشنبه ۱۵ آبان
2086 بازدید
دریافت فایل مشاهده بیشتر